info@canadolucit.com +90 555 080 1604

+90 216 393 7303

Basketbol sahası yapımı konusunda en önemli alanlardan biri hiç şüphesiz basketbol saha zeminleridir. Yüksek kalite standartları içerisinde tasarımları yapılan basketbol zeminleri daha çok tartan zemin ve akrilik zemin boya olarak hazırlanmakta ve kullanılmaktadır. Özellikle de kapalı spor salonu söz konusu olduğunda poliüretan yani PVC spor zeminler oldukça verimli bir imkan tanımaktadır. Basketbol sahası ölçüleri 15m x 28m olarak kabul edilmiştir.

Basketbol Sahası
Yapım Maliyeti Nedir?

Basketbol sahası yapımı için kullanılan malzeme ve ölçüleri eşliğinde farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Zemin için kullanılan kauçuk malzeme ve akrilik boya bünyesinde maliyetler farklılık yaratır. Aynı şekilde tartan zemin yapımları veya poliüretan zeminler bünyesinde de fiyatlar değişmektedir. Tüm bunlar hakkında, basketbol sahası ölçüleri ve daha detaylı bilgiyi site bünyesinde öğrenebilir ve basketbol sahası maliyeti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Teklif almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.


Basketbol Sahası Yapım Aşamaları

Basketbol sahası yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiye, aydınlatma, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak zemin montajı ile tamamlanmaktadır.

ALTYAPI AŞAMASI

DEMİR KONSTRÜKSİYON

SENTETİK ZEMİN MONTAJI

DİĞER EKİPMANLAR


AYDINLATMA SİSTEMİ MONTAJIKapalı spor salonu zemini için yani iç mekan basket sahası için Poliüretan (PU) veya spor parke zemin uygulamaktayız. Ayrıca NBA basketbol potası, tribün koltuğu ve skor board uygulamalarımız için de fiyat alabilirsiniz.


Basketbol Saha Ölçüleri

420

15M X 28M FIBA İÇİN BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİDİR

4700

94FT X 50FT NBA BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİ FEET OLARAK

4

4 ZEMİN ÇEŞİDİ; AKRİLİK, TARTAN, PARKE VE POLİÜRETAN

3

AÇIK, KAPALI VE KAPALI SPOR SALONU OLARAK BASKET SAHASI


Uzun yıllar kullanım imkanı veren bu zemin tasarımları, sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda basketbol sahası ölçüleri ise fıba kurallarına uygun bir şekilde en doğru standart ölçüleri eşliğinde hazırlanmaktadır.,


Basketbol Sahası Ölçüleri Nedir?Profesyonel ya da açık basketbol sahası ölçüleri de genel olarak 28m ile 15m olarak tasarımı yapılırken basketbol potası ile zemin arası 3,05m gibi standart bir mesafe belirlenmektedir. En Çok Tercih Edilen Basketbol Zemini Genel anlamda basketbol saha zemini için normal zeminler adına akrilik zeminli basketbol sahası ve kauçuk zemin kapsamında tasarımları yapılmış sahalar ön plana çıkmaktadır.


Özellikle ekonomik olması ve basketbol oynamaya elverişli bir imkan vermesi nedeniyle günümüzde en fazla tercih edilen sentetik zeminler olarak dikkat çekmektedir.

Ayrıca tartan ya da poliüretan zeminlerde yine farklı alanlarda kullanımları gerçekleşmektedir. Tartan pist olan zeminler profesyonel atletizm amaçlı kullanılmaktadır. Tartan denen zemin ise daha çok kauçuktan yapılan zeminlerdir.s