info@canadolucit.com +90 555 080 1604

Açık halı sahaları, çevresi tel örgü ile birlikte, suni çimzeminli spor alanıdır.

Açık Halı Saha Yapımı Maliyeti Nedir?

Orta saha halı çeşitleri   gözü açılabilir alınabiliyoraçık halı saha yapımı bunyesinde bulundu Farklı kriterler eşde maliyetler ortaya çıkabiliyor. Omurgalı'da olup, havayoluyla birlikte sıklığı ve fibrili ya da monofilament üretim tesisi mevcut  halı saha suni saha fiyatları  kendini gösterebiliyor. AYRICA halı sahanın Aydınlatma İşlemleri Kapsamında LED  aydınlatma tasarımı da  halı sahalarında çeşitlilik yaratıyor. Çimler atılan granüller ile birlikte bu granüllerin yüksek kalite sistemi Halı sahadaki özellikler gösterilebilir ve fiyat daha yukarılara çıkarken daha aşağılara da içeride yapabilir.


Açık Halı Saha Yapımı

Açık Halı Saha Nasıl Yapılır?

Açık halı saha yapımı, özel olarak sadece futbol için üretilmiş suni çim halı zeminlerin hazır olduğu ve mastarlanmış Halı sahayı çevreden ayıran en az 6m olacak.


Açık Halı Saha Ölçüleri

1500

30M X 50M İDEAL AÇIK HALI SAHA ÖLÇÜLERİDİR

1125

5M X 45M ORTA ÇOCUK AÇIK HALI SAHA ÖLÇÜSÜ

800

20M X 40M TR KÜÇÜK TİCARİ HALI SAHA ÖLÇÜSÜDÜR

648

18M X 36M MİNİ HALI SAHA VE ÇOK AMAÇLI SAHA

Açık halı saha yapımı toplam 4 ana aşamadan geçen. Altyapı döşeme ile birlikte şantiyemiz, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak da suni çim halı montajı ile tamamlanır.

halı saha yapımı

YAPIM AŞAMALARI

Atlyapı'nda zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. 25 cm genişliğinde ∅12'lik inşaat demirleri ve ∅8'lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Beton dökülmeden önce ankaraj boruları yerleştirecektir.

HALI SAHA YAPIM ALTYAPISI

Atlyapı'nda zeminin kot düzenlemesi ile başlanır. 25 cm genişliğinde ∅12'lik inşaat demirleri ve ∅8'lik etriyeler kullanılan hatıl beton dökülür. Beton dökülmeden önce ankaraj boruları yerleştirecektir.

DEMİR VE TEL İŞLERİ YAPIMI

Yapılandırılmış hatıl betondaki ankaraj borularına min. 3m aralıklar ile ∅76'3mm dikme boruları kaynaklanır. 2-3m aralıklar ile yatay paralel olacak şekilde kaynaklanır. Demir konstrüksiyon haki yeşil boyanır. Ardından 5cm x 5cm gözlüğüne PVC kaplama tel örgü montajılandı.

SUNİ ÇİM MONTAJI

Halı saha suni çim montajı için portresi 55mm hav boyunda fibril veya monofilament çim halı modelleri tercih edilir. Hatıl betonun içerisi al tabakada 3 hayır mıcır ile, üst tabakada 1-2 hayır mıcır ile doldurularak mastarlanır. Üzerine geotekstil keçe serilir. Keçenin üzerine suni çim halı montajı yapılır. Halının beyaz çizgileri kesilerek çıkartılır. Silis kum dolgusu SBR veya EPDM granül uygulaması yapıldı.

HALI SAHA AYDINLATMA SİSTEMİ

Açık halı saha aydınlatma sistemleri 400W halojenür projektörler ile veya 150-200W LED projektörler ile yapılmakta. Panolama bağlanır sonra işlem tamamlanır.


Suni çim halı modelinde halı sahalarında için önemli bir etkendir. Fibril, monofilament ve kullanılan granül türü ve miktarları, hav boyu fiyatları vardır.


Halı saha aydınlatması LED veya halide projektörler ile odaklı maliyetlerde etkilidir. LED projektörlerin ilk yatırım gücünü yükseltir ancak enerji tasarrufu.


Halı sahanın demir konstrüksiyonu özellikleri ve odaklıyız. 6m, 7m ve 9 metreye kadar açık halı sahaya açılıyor. Boru çapları ve kalınlıkları dalıdır.Son olarak sosyal tesis, soyunma odasında kalite ve çevre düzenlemesi gibi özellikler mevcut müşterinin bütçesine göre şekillendirme. Lüks veya orta seviye olabilir.